שוק האנגלית בישראל

שוק לימודי האנגלית בישראל מגלגל כ-80 מיליון דולר בשנה, כאשר 20% מהמחזור שייך למגזר העסקי.

חברות עסקיות רבות שולחות את העובדים שלהם לקורסי אנגלית, בעיקר אנגלית עסקית אולם גם אנגלית מדוברת, במטרה לשפר את היכולת של העובדים לתקשר עם לקוחות מחול, להתנהל טוב יותר מול לקוחות בשעת נסיעות עסקיות ולשפר את יכולת התחרותיות של החברה.

לימודי שפות זרות, ובמיוחד אנגלית, פופולריים מאוד בישראל גם במגזר הפרטי: ישראלים מוציאים מדי שנה למעלה ממיליארד שקל על לימודי שפות זרות- כאשר 80% מהם לומדים אנגלית.

שוק לימודי האנגלית גדל בשנים האחרונות ב-25% בשנה. בעקבות ההתאוששות מהמיתון בחודשים האחרונים אנו צפויים לראות גידול נוסף בלימודי אנגלית, כתוצאה מביקוש מחודש לעובדים בענפי ההייטק, הפיננסים והתעשייה.

שיפור השפה האנגלית משפר את יכולת ההתמודדות של עובדים על משרות, במיוחד בשוק תחרותי וגלובלי, בו הדרישה לידיעת אנגלית ברמה גבוהה הפכה לרווחת מאוד. כיום, לא רק מנהלי מכירות שעובדים מול לקוחות בחו"ל נדרשים לדעת אנגלית ברמה גבוהה, אלא גם מזכירות, נציגי הזמנות ועוד.

חוסר שליטה באנגלית ברמה טובה במקרים רבים פוסל את המועמד אוטומטית.

הדרישה לרמה גבוהה באנגלית היא גם פועל יוצא של העובדה שחברות ישראליות רבות פותחות כיום סניפים מעבר לים ומגבירות את הפעילות שלהן בחו"ל.

מכיוון שהכלכלה הישראלית נשענת בעיקר על ייצוא, הרי שידיעת אנגלית נחשבת לנכס משמעותי ביותר בהתנהלות מול לקוחות ושווקים פוטנציאליים בכל העולם.

שליטה גבוהה באנגלית מגבירה מאוד את יכולת העובד הפוטנציאלי להתחרות על משרות בשוק תעסוקה שהופך להיות מקצועי ומתוחכם יותר ויותר. דרישת סף כיום במקומות עבודה רבים היא תואר ראשון לפחות. במקרה כזה, כדי להציג יתרון תחרותי ברור על פני המתחרים שלכם, אשר רובם בעלי תארים דומים, עליכם להראות כי אתם בעלי שליטה טובה במיוחד באנגלית. שליטה זו הכרחית גם בארגון עצמו לצורך קידום עתידי.

שליטה גבוהה באנגלית הנדרשת לצרכי עבודה אינה דומה לדרישות האנגלית באוניברסיטה או במכללה: סטודנטים רבים שסיימו תואר ראשון ואפילו שני, מסוגלים אמנם לקרוא ולהבין טקטסים מורכבים באנגלית, אולם מתקשים בניהול שוטף של שיחה באנגלית, ובמיוחד כשמדובר בניהול שיחה בנושאים עסקיים או מקצועיים. לכן, גם סיום תואר ראשון, ואפילו בהצלחה, עדיין אין פירושו שהמועמד לעבודה שולט היטב באנגלית.

כ-60% מהמבוגרים שלומדים אנגלית עושים זאת לצרכי עבודה. מתוכם, כמחצית מהם מקבלים מימון ללימודי אנגלית מטעם החברה. עם זאת, לימודי אנגלית לא מתמצים רק בקורסי אנגלית עסקית.

אנגלית נתפסת כיום כשפה חשובה מאוד לא רק לאנשי עסקים או למי שנוסעים להתגורר בחול אלא גם למטרות פרקטיות ויום יומיות: לימודי אנגלית נתפסים ככאלו שמסייעים למצוא עבודה טובה יותר או להצליח יותר בעבודה, מקלים על היכולת להסתדר בטיול בחול ועוד. 75% מלומדי האנגלית בישראל הם בני 30 ומעלה.

בנוסף, חוסר שליטה באנגלית אצל מבוגרים גורם להם לדימוי עצמי נמוך ולירידה בביטחונם העצמי. סקר שנערך בקרב בתי ספר לאנגלית בישראל העלה, כי כמחצית מהישראלים אינם מרוצים מרמת האנגלית שלהם ושואפים לשפר אותה.

בישראל פועלים כיום כ-60 מרכזים וחברות ללימודי אנגלית בכל הרמות ולכל הצרכים. למרות המספר הגבוה הנ"ל, השוק נשלט על ידי רשת חברות גדולות, אשר הפריסה הארצית שלהן מאפשרת להן להגדיל את נתח השוק שלהן.

מחיר קורס אנגלית פרטי מתחיל באלף שקלים לקורס של מתנסים, ויכול להגיע גם ל-5000 ש"ח בחברות גדולות וידועות. המחירים תלויים בין היתר במספר השעות, מספר התלמידים בכיתה וזהות המורים.

לימודי אנגלית בשגרירות נחשבים זולים יחסית, אולם החסרונות שלהם הם מספר תלמידים גדול בכיתה ומערכת שעות קשיחה: קורסים נפתחים רק פעמיים או שלוש בשנה, ואין שום גמישות במערכת השעות.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים על שיטת הזכיינות של בית הספר האמריקאי ללימודי אנגלית?

התקשרו כבר עכשיו: 03-7510909

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם