איפה יודעים הכי טוב אנגלית?

Ynet| 24.12.12

9 מ-10 הראשונות במדד העולמי לשליטה בשפה הן מדינות אירופיות, אבל הספרדים מאחור. ומי האחרונה, בפער ניכר?

גם אתם טיילתם בחו"ל ונאלצתם לשבור שיניים או לאלתר תנועות ידיים מוזרות, כדי להסביר למקומיים מה בדיוק אתם מחפשים? אם זה ממש מפריע לכם, עכשיו אפשר לדעת טוב יותר לאן כדאי לנסוע.

דירוג הידע באנגלית של ארגון החינוך הבינלאומי הפרטי Education First לא כולל את ישראל, אבל מציג 44 מדינות שבהן נמדדו יכולות השימוש בשפה הבינלאומית מכולן.

לפי הארגון שפרסם את המדד, זה מתבסס על -2.3 מיליון בוגרים שערכו מבחנים מקוונים במשך שלוש שנים. הארגון מתגאה בייצוג נרחב של אוכלוסיות, ובכך שאין לנבחנים מניע להתכונן למבחנים במיוחד או לרמות.

מהנתונים עולה כי באופן כללי, האירופים מצטיינים באנגלית. כל המדינות שהוגדרו בעלות "ידע גבוה מאוד" בשפה הן מהיבשת הישנה - אך לא כל מדינות אירופה בצמרת. ספרד, איטליה וטורקיה (אם תרצו להכלילה באירופה) מפגרות לעומת שכנותיהן.

באסיה התמונה מגוונת - מרמה גבוהה יחסית של אנגלית במלזיה ועד לרמה נמוכה בווייטנאם ובאינדונזיה. כצפוי, המדינות האסייתיות העשירות יותר הן גם המוצלחות יותר באנגלית, נוכח ההשקעה הגדולה יחסית בחינוך ציבורי ובלימוד פרטי.

במבט על האזורים השונים בעולם, נראה שתושבי אמריקה הלטינית הם הגרועים ביותר באנגלית. רק למכסיקו ולארגנטינה תוצאות שהוגדרו טובות יותר מ"רמת ידע נמוכה". שם, כותבים עורכי המדד, שיעור נמוך היסטורית של רישום לבתי ספר, חוסר שקט פוליטי והשקעה ממשלתית מצומצמת הן הסיבות העיקריות לכישלון.

למרות שהיא הכלכלה ה-16 בגודלה בעולם ושחקן אוזרי חשוב, טורקיה מוקמה בתחתית הדירוג, ורק קזחסטן מצילה אותה מהמקום האחרון.

דו"ח מדאיג של הרשות למחקר ומדיניות כלכלית במדינה הזכיר זאת, ובו נטען כי שיפור האנגלית יהפוך את כוח העבודה גמיש יותר לרפורמות כלכליות וכן יאפשר מעבר נחוץ מהתבססות על תעשייה מסורתית - להיי-טק.

אם רמת הסחר עם שווקים דוברי אנגלית כמו ארצות הברית ואנגליה תשתפר, זה ישליך גם לשיפור ברמת הידע של האנגלית", נטען בדו"ח. "מעבר לכך, רמת האנגלית במדינה היא אחד השיקולים המרכזיים של חברות אמריקניות או בריטיות בבואן לבחור מקומות למיקור חוץ".

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם